fbpx
Kategoriler
Başarı Hikayeleri Röportajlar

5 Ayda 20 Kilo Verdim (Başarı Hikayesi 1)

Başarı hikayelerimizin birincisini sizlerle paylaşıyoruz. 5 ayda 20 kilo veren bir kişinin düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, ayda 4 kilo vermek en idealidir. Bu da en ideal başarı öyküsü olmasını sağlıyor. Bu güzel röportajı aşağıda okuyabilirsiniz.


Genel olarak durumunuzdan bahseder misiniz?

Ben 95 kilo ile başladım, 5 ayda 20 kilo verdim. Ekmeği, şekeri ve paket gıdaları hayatımdan çıkardım. Her gün yürüyüşümü yaptım.

Zayıflama öncesi sonrası
90 kilodan 70 kiloya, 5 ayda 20 kilo.

Neden zayıflamak istediniz?

Kiloluyken asosyal biriydim. Kıyafet bulamamak en büyük sorunumdu kendi zevkimin dışında şeyler giyiyordum. Uzun süre tartılmamıştım tartıya çıktığımda 95 kiloyu görünce aynı gün ekmeği ve şekeri kestim. En fazla da 95 kiloyu görmüştüm. 90 kilo ile diyete başladım.

Kiloluyken yaşadığınız sıkıntılar nelerdi?

Kendimi hiç beğenmiyordum ve kilolu insanların sohbet ortamlarında pek ciddiye alınmadığını düşünüyordum.

Diyetlerde yediği öğünlerden harika bir kare.
Diyetlerde yediği öğünlerden harika bir kare.

Şişmanken duyduğunuz en kötü şey neydi?

Şişmanken kötü bi söz duymadım ama fotoğraflarda çok kötü çıktığım için foto çekilmiyordum. Üstelik mesleğim fotoğrafçılıkken 😊

Zayıfladıktan sonra duyduğunuz en güzel şey ne oldu?

Ne kadar zayıflamışsın cümleleri beni çok mutlu ediyordu.

Sizce kilo vermenin sırrı nedir?

Bence kilo vermenin ilk kuralı istemek ve buna hazır olmak. Pes etmemek, neden zayıflamak istediğini düşünerek sürekli motive olmak.

Sizce obezitenin tanımı nedir?

Bence obezite aç gözlülük ve iradesizlik 😄 O açlık sinyallerini sürekli yemek düşünerek beyine biz gönderiyoruz. Gerçi ben tam bir çikolata bağımlısıydım yemek yerine gün boyu çikolata ve tatlı yerdim.

Sarkma oldu mu?

Sarkma bölgesel olarak oldu iç bacak ve üst kollarımda var.

Zayıflarkenki hedefiniz neydi?

Hedefim aynalara bakıp kendimi sevmek ve fit görünmek.

Zayıfladıktan sonra enerjinizde bir değişim oldu mu?

Kilolu iken 24 saat uyuyabilirdim ama kilo fazlalığım gittikçe enerjim yükseldi, günde 6 saat uyumak yetiyor. Gün boyu hiç durmuyorum şimdi.

“5 Ayda 20 Kilo Verdim (Başarı Hikayesi 1)” için 3 yanıt

Ben de 6 ayda 27 kg verdim ancak iki senede tekrar ayni kiloya geldim. Daha sonra fitnessla kilo vereyim kas kütlem çogalirsa daha zor kilo alirim diye düşündüm, 1.5 senede çok ağır bir fitness programiyla hic diyet yapmadan 20 kg daha verdim. Artık diyet yapmadan sporla fit olmanın mutluluğunu yasiyordum ki tayin nedeniyle taşındık. Orada spor salonu yoktu yuruyemedim de küçük bir yerdi sonrasini tahmin edersiniz, şimdi 110 kilolardayım. En cok 102 kiloyu görmüştüm. Oysa ki yaşım da ilerliyor haliyle artik boşvermis durumdayım ancak her gün sağlık daha da bozuluyor, dolayısıyla psikolojim de.

Merhaba Selma,
Bu konuda en önemli nokta, hayatımıza adapte edebileceğimiz alışkanlıkların edinilmesi. Yoksa diyet ya da sporu tamamen hayatımızdan çıkardığımızda kilo almaktan kaçınmak mümkün görünmüyor. Çok ağır spor ya da diyet olmasa bile her gün en yarım saat yürüyüş yapılmalı kesinlikle.
Yürüyüşü hayatınıza katmanızı şiddetle öneririz.

aynı duyguları paylaşıyoruz 6 ayda 27 kg çok iyi özellikle bir detoks uyguladınız mı

Bir cevap yazın

draw-freehand.png
Yazı ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilir ya da sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Sorulara en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen iletinizi gönderirken dil bilgisi kurallarına özen gösteriniz.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.