fbpx
Kategoriler
Obezite Cerrahisi

Obezite Ameliyatı Tecrübeleri

Obezite ameliyatı tecrübeleri, obezite ameliyatı olanların kendi tecrübelerini aktardığı bir yazı. Obezite cerrahisi olmak isteyenlerin en çok araştırdığı konuların başında gelir. Bu konu, sürekli güncellenen bir yazı olacaktır.

Bu operasyonu geçirenleri tecrübelerine bakalım. Bazı bölümlerde genel bir sıkıntıya bağlı, soru cevap şeklinde yazılar da mevcut.

Olumlu ve olumsuzu ile obezite cerrahisi deneyimleri şu şekilde;


Bugün obezite ameliyatımın 41. günümde ilk defa kustum. İş stresinden çok hızlı yedim ve bir anda mideme ağrı girdi. Sonra ağrının geçmediğini daha da arttığını anlayınca kusmayı denedim ve hemen çıkardım. Yediğim şey sebzeli zeytinli makarna ve köfte idi.

Bir daha kendimi çok aç bırakmayıp, yavaş yavaş yiyeceğim.


Yazı İçeriği

Obezite ameliyatı tecrübeleri için olumsuz bir örnek

Obezite ameliyatından önce bayılmak nedir bilmezdim. 5.5 aylık ameliyatlıyım. 5 aydır 3-4 kez bayıldım ve bir kaç dakikalığına bilincimi kaybediyorum, hatırlamıyorum hiçbir şey. Pazar günü, beyin MR çekilecek… Buna benzer bir şey yaşadınız mı? Ameliyatla bir ilgisi var mı, benimle paylaşır mısınız? Sağlık kalitemi düşürdü istem dışı ve bu olayı kendime çok stres yaptım. Dua edin benim için sonuçlar temiz çıksın lütfen.

 • Tatlım bunun ameliyatla alakası yoktur diye düşünüyorum. Ayrıca sadece midemiz küçüldü her şeyi bu ameliyata bağlamak çok doğru değil bence. Rabbim şifa versin inşallah. Tetkiklerinizi ihmal etmeyin tekrar geçmiş olsun.
 • Ben de yaşadım bayılma sıkıntısını. Yeterli sıvı almadığımdan kaynaklıydı, sıvı düzenini düzeltince kalmadı.
 • Daha önce hiç bayılmadım, insan ister istemez ameliyata bağlıyor. Çünkü hastalığım maalesef ki ameliyattan sonra arttı. Ameliyat sonrası, bağışıklık sistemim çöktü, artık daha çabuk üşüyüp daha hızlı hasta olabiliyoruz. Teşekkür ederim.. 1,5 litre su içiyorum günde sanırım az?
 • Şekerli ve tatlı şeyler yemeyin. Su içmeyi ihmal etmeyin. Bende de oldu aynı şeyler. 2 sene olacak cerrahi olalı, Şekeri kaçırdım mı yine oluyor. Korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum.
 • Sanırım siz çok aç kalıyorsunuz ve kan şekeriniz düşüyor. İlk 2 ay bana da oluyordu ama geçti toparladım ben. Tek sıkıntım çabuk kilo veremiyorum ve saçlarım kemoterapi görüyormuşçasına dökülüyor. Kelim gözüküyor artık.
 • Ben 18 aylık operasyonluyum, ilk 6-7 ay çok sık, bazen günde 2 defa bayılmam oluyordu, şu an çok sık olmasa da hala devam ediyor bayılmalarım.
 • Ben de 9 aylık opluyum. Ben de 3-4 kez yaşadım, sıvı kaybından oluyor. Ben MR çektirmedim ama sıkıntım kalmadı. Suya dikkat edin yeter.
 • Sıvı tüketin bol bol.
 • Ben bir yıl oldu bu gibi şikayetlerim olmadı. Bünye yapısına göre değişiyor demek ki. Doktorunuz ne diyor, korkulacak bişey yoktur yazmış arkadaslar. Bizde de oldu diye geçmiş olsun üzülmeyin.
 • Vitamin eksikliği epilepsiye sebep olabiliyor. Beslenme yetersizliği epilepsi başlangıcı olmamıştır inşallah.
 • Bu ameliyatların sonucu bu. Ben de çok bayıldım. Zayıfladım ama sağlığım da gitti.
 • Bende de bayılma oldu. Hiç bilmezdim 2 kez ama sabah kahvaltı yapamamıştım ve otobüsteydim… Önce mide bulantısı, göz kararması ve en son düşmeye yakin olduğumu hatırlamıştım. Doktora gidip testler yaptırdım ama hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Bugün 1 yılımı doldurdum. 115 ile başladığım süreç gün itibarıyla 93.3’le devam ediyor. Başarılı olamadım ya da en azından istediğim gibi olmadı ama yine de binlerce şükür bu operasyon sayesinde diyabet ve tansiyon hastalıklarından kurtuldum. Artık saatlerce yürüyebiliyorum, sigarayı bıraktım. Eee daha ne olsun.

Her şeyi harfiyen uyguladım, üstelik benim kızım benden iki yıl önce, oğlum bir ay önce aynı ameliyatı geçirdiklerinden obezite ameliyatı tecrübeleri konusunda şanslıydım. İkisi de çok güzel kilo verdiler ama ben 8 ayda 24 kilo verdim sonra 7 kilo aldım 1,5 aydır çok sıkı diyet yapıyorum bunun son 6 günü belki duymuşsunuzdur Dukan Diyeti atak devresindeyim. İlk beş gün 2300 gram verdim hiç kaçamaksız. Bu sabah tartıldığımda 100 gram almışım şoklardayım.


Obezite ameliyatı tecrübeleri: Ameliyat sonrası şaşkınlık

Ben bir aylık tüp mideliyim. Ameliyata 190 küsür kiloyla girdim… Şu an 160 kiloyum. Aşırı kilo verdiğimi söylediler. Berbat durumdayım. Bir aydır aşırı halsiz durumdayım. Hastaneye gittiğimde kanıma bakıp vitamin verip geçtiler . Ama halsizliğim geçmedi protein tozu kullanmaya başladım. Dün de hastaneye gittik yine aynı şekilde . Kanıma baktılar doktorla konuştuk. Kabızlık sorununu herkes yaşıyordur zaten fakat dün gece öyle bir mahvoldum ki… Hem kabızlık hem idrar sorunu…

Üstüne üstlük bir de sol böğrümde çok ağır sancılar başladı. Dün gece hiç uyuyamadım hatta ağladım yani. Dün gece 2 tane ağrı kesici almak zorunda kaldım… Ağrısı hala var ama azaldı sabah kayısı suyu içtim ve kayısı püresi yedim . Hala daha uyuyamadım. Ayrıca bir de idrar sorunu ortaya çıktı . Her 5 dakikada bir tuvalete gidiyorum. Hastaneye gidemiyorum çünkü SSK sorunum var… Kana bakmaya bile aldıkları parayı anlatamam. Dün o yüzden acile felan da gidemedik. Niye bunları buraya yazdın derseniz, inanın ne yapacağımı şaşırdım. Umarım sizler böyle sorunlar yaşamazsınız.


Obezite ameliyatı tecrübeleri: Karın germe ameliyatı sonrası kötü hissetme

Obezite ameliyatı sonrası salı günü tam karın germe ameliyatı oldum bugün 6. günüm ama kötüyüm ayakta duramıyorum. Karnım çok gergin ve acıyor. Her gün biraz daha iyi olurum dedim ama değişen hiçbir şey yok ve ben artık korkmaya başladım acaba böyle mi kaldım diye. Tek sıkıntım gerginlik. Karnımın aşırı gergin olması o gerginlik acı veriyor yürüyemiyorum ve yatamıyorum iki büklüm kaldım bu ne zaman geçecek onu merak ediyorum. Bu ameliyatı olanlar lütfen neler yaşadınız yazar mısınız?

 • Gaz yapıcı hiç bir şey yemeyin, bol yürüyüş ilk zaman zorlanırsınız ama dişinizi sıkın, bol su, tatlıdan yaglidan uzak durun. Zamanla gerginlik geçecek.
 • Karnım çok gergin bu şekilde yürümem yürüyüş yapmam mümkün değil iki büklüm haldeyim iki adım atsam belim sırtım ağrıyor ne zaman normale dönücem merak ediyorum.
 • 15 sene önce oldum karın gerdirme ameliyatını. Yaklaşık 2 bucuk ay, yataktan kalkar kalkmaz korse taktım. Onunla çok rahat oluyorsunuz fakat korseyi çıkarınca aynı sizin hissettiğinizi hissediyordum. Merak etmeyin zamanla geçecek.
 • 1 aya yakın korse ile 2 büklüm yürüceksin düz vaziyette yürümeyeceksin. Düz şekilde sırt ustu yatamazsın oturur vaziyette ayaklarını karnına çekip şekilde yatabilirsin bu normal. Zamanla düzeleceksin annem de olmuştu seneler once ben yanında kaldığım icin şahidim.
 • Ben bir hafta da toparlanırım sanıyordum öyle değilmiş 1 ayı gözden çıkartmak gerekiyor demek ki.
 • Nette bakıyorum 3. Gün 6. Gün dışarı çıkıp gezdik diyenler var ben daha yerde sürünüyorum korkuyorum bende bişey mi var diye.
 • Hayır sadece bir şey diyecem kollajen onemli kemik ilikli kemik suyu ic faydası bunda da oluyor.
 • Karın germe ameliyatı olan çok kişi var da herkeste farklı yaşanabiliyor süreç, onun için sessiz kalmış olabilir çoğu kişi. Kendimden örnek vereyim . Tam karın germe dediğiniz 360 derece germe kabul ederek yazıyorum. Elbette tüm vücutta yuvarlak kesi olduğu için öne eğilseniz olmuyor arkaya eğilseniz yine olmuyor. Ancak gerdirme miktarına bağlı olarak kimisi daha fazla sıkıntı yaşıyor sanırım. Ben hatırladığım kadarıyla iki gece yattım hastanede. Hastanede ameliyatın ardından takılan korse çok rahatlattı hareketlerimi. Eve çıkarken elbette tedirgindim nasıl gideceğim diye ne uzanabilsem kalkacak durumdaydım arabaya ne de tam dik oturacak, ama ön koltuğu biraz geri çekip hafif uzanır gibi oturduğumu hatırlıyorum. Acınız gün be gün azalacaktır normali bu. Bazı aşırı germe yapılmış ir kaç arkadaşın 1 hafta mumya gibi hareketsiz yattığını da biliyorum. Elinizden geldiğince her iki yöne de zorlamadan ,korsenizin de desteğiyle olabildiğince yürümeye çalışın. Bir de tüm ameliyatlarımda en büyük kurtarıcım doktor izin verdiği andan itibaren her gün mutlaka banyo ve ardından Bepanten, Bepantol krem ve merhem bolca sürmek. Onlar sayesinde banyoda rahatlayan deri iyice yumuşadı ve çok kolay atlattım. Sizin de öyle olur dilerim. Banyo konusunu sorup izin aldığınız an uygulayın faydasını göreceksiniz. Kaç tüp ikisinden bitirdiğimi bilmiyorum.
 • Çok teşekkür ederim. Son güne kadar sigara içtiğim için balgamlı öksürük var bende kendimi öksürmeye zorladığım içinde karnım iyice kasılmış olabilir mi bilmiyorum benim de bir hafta olacak hala haraket edemiyorum.
 • Sigara içenlere obezite ameliyatı sonrası bu tür estetik ameliyatlar yapılmıyor diye duymuştum.sevindim şimdi.ilk fırsatta bir plastik cerraha gideceğim.geçmiş olsun…Acil şifalar dilerim.
 • Sigara kesin etkilemiştir, ameliyat sonrası en zorlayan şey sanırım. Sigara içmeden bile balgam oluyor ki sigarayla kasılmanız çok doğal. Allah yardımcınız olsun.
 • Doğru doktor seçimi çok önemli. Çok kişiyle konuşup ona göre karar verin. Normalde en fazla 1 hafta 10 günü bulmadan oldukça rahatlıyorsunuz. Ameliyata korkuyla girip acıyı çekmeyin. Psikolojinin etkisi çok büyük emin olun.
 • Ben ameliyat günümü bekliyorum ama şimdiden korkmaya başladım.
 • Zamanla geçiyor ben bir ay iki büklüm yürüyordum ve ameliyat yerleri çok sertti ama ikinci aya doğru geçmeye başladı.

Obezite ameliyatı tecrübeleri için güzel bir örnek

Bugün benim 2. doğum günüm…
Su gibi akıp geçti zaman. Dün gibi ameliyatı araştırmalarım acaba olabilecek miyim endişelerim ya bir şey olursa evladım bensiz bir başına kalırsa korkuları.. Yine olsa yine olurdum asla pişman olmadım 1 saniye bile… Şanslıydım midem büyük mü acaba diye diye sağlıklı beslenerek asla vitamin kullanmayarak 50 kiloyu toprağa gömdüm.. 118’le başladım şuan 68 kiloyla birinci senemi doldurmuş bulunmaktayım. Ve kalan son 8 kilo da gidicek hatta belki daha fazlası ama fazlasında gözüm yok. Şu an bile yakından görenler, gayet fit ideal oldugumu daha fazla vermemem gerektiğini söylüyor.

Yakın zamanda safra kesesi ameliyatı oldum. Biraz şişlik var karın bölgemde ama o bile tatlı, o bile minnoş nerede o eski varil göbek? Yazsam sayfalara sığmaz bilirsiniz hersey değişti seker hapına baslayacakken potansiyel seker hastaligi riskinden kurtuldum. Kolesterol düştü. Hayat kalitem artmadı, fırladı. Sabah asla erken kalkamazdım. Yaklaşık 10 sene boyunca mecburi olmadıkça öğlen 3 hatta 4’e kadar yatardım. Şimdi pazar günleri 10 da kalksam bir tuhaf oluyorum 5-6 saat uyku kafi geliyor.oğlumla olan bağımız sadece beraber yemek yemek ve uyumaktı artık hayatı yaşıyoruz…

Ben mutluyum dolayisiyla yavrum mutlu… Geç kalmayın lütfen, korku her ameliyatta oluyor, diş çektirirken bile risk var… Doktorunuzu ekibini iyi araştırın. Allaha tevekkül edin ve adımınızı atın…Yaşayan herkes biliyor hayatımızdaki zorlukları… Evliliğim süresince her yumruk yediğimde, sen kadın mısın, seni kim napsın diye diye suratım değil yüreğim parçalanıyordu… Yediğim yumrukların sayısı belki bir adamı devirirdi ama ben anneydim benim gücümü yıkamadı… Yüreğimi yaktı geçti…

Şimdi her anlamda DAHA GÜÇLÜ DAHA GÜZEL DAHA UMUTLU BİR KADIN VAR BİR ANNE VAR… 1 SENEDE BIR HAYAT BUKADAR MI DEĞİŞİR? RABBİM İSTIYEN TÜM ARKADAŞLARİMA HAYIRLISIYLA NASIP ETSIN..KİLOSUNU VEREN ARKADAŞLARIMADA BIZLEREDE BIRDAHA O GÜNLERE ASLA DÖNDÜRMESIN… O kadar heyecanlıyım ki konudan konuya atladım maruz görün. Sevinç göz yaşı, heyecan, tüm güzel duygular bir arada. Deli bir mutluluk içerisindeyim…
Benden de kocaman sevgilerle…
Sevgiyle kalın…


Obezite ameliyatı tecrübeleri: Safra kesem de alındı!

Dün ameliyat oldum beraberinde safra kesem de alındı ama sırtımda, iki kolumun arasında çok şiddetli bir ağrı var geçmiyor.


İlk üç gün ben de ağrıdan dolayı ameliyat olduğum için pişman olmuştum.. İnanın ki üç gün sonra, dünyanın en mutlu insani oluyorsunuz sabredin. Allah kolaylıklar versin nice zayıf günlerinizi düşünün.


Eşim mide ameliyatı olalı 7 ay oldu. 130 kilodan 87 kiloya düştü. Fakat saçları çok dökülüyor, saçlar tekrar çıkıyor mu bilmiyorum. Kan değerleri normal olmasına rağmen çok üşüyor. Bir de fazla yediği zaman istifra ediyor.


Bu kadar kaliteli bi yaşam olacağını bilseydim daha önce şişletirdim kendimi.


Her zaman renkliydim ama o zaman siyahmış genede o benim üniversite balom ve 19 yaşında olmama rağmen anası gibiydim yaşıtlarımın o kadar çok keşkelerim kaldı ki o günlere o yaşlara dair yapamadığım herşeyi şuan 25 yaşımda yapıyorun bungee jumping yamaç paraşütü yüzmek plates oysaki yaşıtlarımla hiç bi zaman yapamamıştım.. Ne varsa aklınızda gönlünüzde kalan yaşa sığdırmayın gönlünüzce yapın 👍 Bundan sonra keşkeleri istemiyorum ukte kalanları tek tek yapıyorum adımlarımı istediğim yöne atıyorum klişelere aldırmadan.


Aşırı gaz sorunu olan var mı ? Ne yesem ne içsem durmadan söylemesi ayıptır… Bişeyler yeyip içmek işkence olmaya başladı . Su içsem dahi her defasında defalarca gaz sorunu yaşıyorum. Bunu yaşamış çözümünü bilen birisi var mı ? Hatta bazen midemi bulandırıyor… Ayrıca 30 küsür gündür tüp mideliyim…

 • Yemeklerinize azar azar kimyon atın gaz yapan yiyeceklerden uzak durun. ameliyat sonrası olası bir durumdur. En güzel kilo veriminizin olduğu dönemlerdesiniz bol eksiler.
 • Bu ameliyatın özelliği bu demek ki, birkaç ay sürüyor ve hepimiz bunu yaşadık 🙂
 • Ama ne biliyim bu kadar olması .. Bitki çayı içerken bile rahatsız etmesi . Bu su içmemi de çok etkiliyo mesela…
 • Suyu için lütfen tamamlayın🙏 Gaz oluyor malesef ama iyileşme ve başarı böyle olacak.
 • Ben op olalı 7 buçuk ay oldu ve hâlâ gaz sorunu yasiyorum. Dr.uma sordum zamanla geçer dedi. Ama çok sıkıntı veriyor artık. Ne artti ne azaldi. Calistigim icin çok zor oluyor. Kimyonu denedim hiç bir faydasi olmadi. Zannederim yemek yerken su icerken hava yutuyoruz. Nasil ve ne zaman geçecek bilmiyorum. Caresini bulam varsa paylaşsın lütfen.

1 hafta once tup mide ameliyati oldum, cok sukur bu sureci cok iyi gecirdim, ilk 2 gunu tabiki zor ama sonrasinda bir sorun yok simdilik. Fark ettim ki Onemli olan hastane degil, doktordur, gerisi teferruat.. Bu nedenle doktorunuzu iyi secin. Ben bu konuda gercekten sansliydim! Ve gerçekten hiç korkmayın. Şişmanlığınız kaderiniz olmasın.


Dün obezite ameliyatı oldum. Ne yutkunabiliyorum ne de oturabiliyorum.


Çok sukur virusle atlattim cigerler e hava az geliyodu hemen asi yapdilar phnemococcal polysaccharide influenza asisi iki asi oldum simdi kalp ultrasound cekilecek ve evde olacam insallah. Aşıları muhakkak yapin vitaminler onemli


15 günlük opluyum sağ tarafimda dikişime yakın ağrı var bilmiyorum nedenini.


Ben hala bazı hastaneleri anlamıyorum. Yapıyorsun bu ameliyatı en baştan en uca eğit bu personeli. Sizden aldığımız bilgiler ışığında annem salı günü op oldu bugün daha 1 haftalık ve ezine peyniri vermişler yesin diye.


Tam 2 yıl önce 4 Şubat 2015’de Tüp Mide operasyonu geçirdim. Toplamda şükürler olsun ki 50 kg verdim. Ameliyatımdan bir yıl sonra sırt ve belimde ağrılar başladı. Bunun için ortopedi ve fizik tedavi bölümlerine muayene oldum fakat ne bel fıtığı ne de başka bir sorunum olmadığını söylediler. Bu süreçte uzun süre ayakta kalarak çalıştığım işimden ayrılarak oturarak çalıştığım bir işe geçtim. Fakat ağrılarımda hiçbir azalma olmadı. Rutin vitamin ve diğer ameliyatla ilgili kontrollerim yapıldı ve vücudumda herşeyin normal olduğunu söyledi doktorlar. Ama benim hayat kalitemi düşüren kronikleşmiş bir ağrı söz konusu özellikle bel ve sırtımda.


Obezite ameliyatı tecrübeleri: Sıra geldi yüz gerdirmeye…

Hedefe giden yolda çekilen çile kutsaldır ! 4 sene fazla oldu ! Geçmiyor dediğim ağrılar yaşadım günler geçirdim bu günleri gördüm çok şükür bin şükür ! Plastik cerrahinin en zor Op olarak bilinen yüz germe estetiğine gidiyoruz ! Rabbim başarmak isteyen hedeflerine ulaşmak isteyen herkesin yar Ve yardımcısı olsun çok çaba harcadım çok emek verdim ve karşılığını almaya devam ediyorum ! Başarmak için ayağa kalkın başka hayat şansınız Yok yok yok.


Midem bulanıyor ve midemden ağzıma acı su geliyor yaklaşık bir aydır böyle ne yapmalıyım?


Çok sık acıkıyorum. Hemen tıkanıyorum ama daha 1 saat geçmeden acıkıyorum.


Ameliyattan sonra Gece ağız kuruması ve kirlenmesi yaşıyorum.


5.5 yıllık roux en y gastric bypass ameliyatlı verilen toplamda 120 kilo hayat gülmek yaşamak obezite cerrahisinde..


Obezite ameliyatı tecrübeleri: 10 ayda 90 kg verdim.

Önceden gömlek giymek benim için bir ızdırap iken, şimdi ise vazgeçilmezim oldu iyi ki de doğru bir karar verip bu ameliyatı olmuşum. 10. Ayım ve giden 90 kilo.


Bugün tam 3 sene oldu bu güzel yola çıkalı hiç pişman değilim ameliyat olduğum ilk gün dediğim gibi bugünde aynı düşünce ile / yarın yine olmam gerekirse 1 dakika bile düşünme..
yaşasın obezite cerrahisi 🙏🏻


Çünkü zaman, siyahı zayıf göstersin diye değil, canın istediği için giymek zamanıdır 💃💃💃 44. aydan sevgilerle.


Obezite ameliyatı tecrübeleri: İkinci yaşama şansı buldum.

2. Şans 2. Hayat
Minnettarım sonsuz teşekkür ederim.
Yataklara bağlı kalmak. Hayata küsmek.Evde kapalı kalıp pencereden bakmak yerine Özgür Amazon Enerjik yerinde duramayan biri oldum.
Elimden tutuldu. Düştüğüm kuyudan çıkartıldım. Hep yanımdan oldular.
2012 & 2017


İlkokul çağımdaki kilomdayım. Hamd olsun bu günlerime.
114 -55 = 59 (23 ay)


Hayatın tüm renkleri güzel ! Her zaman en dipte bile olsan bir ışık vardır 💕 Tüm renkler sizin olsun 😇 21,5 ayda giden 60 kg 😍 O zaman dans O zaman Renk


Ameliyat olalı yaklaşık 25 gün civarı oldu ve benim yüzümde özellikle de dudaklarımda çok kuruma var. Nemlendirici de çözüm olmuyor ve artık dudaklarım acıyor.


Obezite ameliyatı tecrübeleri: Suyu unuttum!

Obezite ameliyatı olalı. 2 sene oldu 2 senedir su nedir unuttum. Günde 20-30 çay bardağı çay, meyve suyu, ayran, süt tüketiyorum ama 1 damla bile saf su içmiyorum.


Obezite ameliyatı tecrübeleri hakkında olumsuz komplikasyonlar için, ölüm haberlerini okuyabilirsiniz.

Obezite ameliyatı sonrası komplikasyon tecrübelerini okuyabilirsiniz.

Obezite ameliyatı tecrübeleri konusunda siz de deneyimlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz…

“Obezite Ameliyatı Tecrübeleri” için 4 yanıt

Karin germe ameliyatindan sonra neden dik duramıyorum 3 hafta olmasına ragmen

Merhaba Ayşe,
Bu tarz ameliyatlardan sonra bir süre, bir takım hareketlerde kısıtlılık ve ciddi ağrılar yaşanabiliyor. Fakat kesinlikle bu durumu, operasyonu yapan hekime iletmelisin. Yaşadığın durumun normal mi yoksa anormal mi olduğunu kendisine sormalısın.

Ben tup mide ameliyati olali tam 8 bucuk ay oldu. 115 kilo ile girmistim. Suan 65 kiloyum. Şu gunume binlerce kez sukurler olsun. Kendimi eve hapsettigim gunlerimin hatrina artik hic evde durmuyorum. Her yere yurumeye calisiyorum. Asansor kullanmiyorum. Merdiven inip cikiyorum. Insanlar artik yemek yerken bana cok yedi bu der gibi bakmiyor. Az yedigim icin delirip kendileri de az yemege calisiyor. Bu duygunun verdigi haz oyle güzel ki, ameliyata girdigim icin asla pisman degilim. 18 yasindaydim oldugumda, igrenc bir lise mezuniyetim oldu. Guzel gecti ama resmen varil gibi gitmisim. Insan kendine kondurmuyor. Suan o resimleri gordugumde icim parcalaniyor. Sonra sokakta liseden arkadasim gorup taniyamayinca, geciyor. Kendime siyah giyme iskencesini yaptigim icin cok uzgunum. 40 derecede bile sadece siyah giymek cok zordu. Bu ameliyati oldugum icin Allahima sonsuz sukurler olsun. Allah olmak isteyen herkese yardim etsin. Hepiniz guzel sonuclar alin Insallah

Çağla ameliyat sonrası kazandığın alışkanlıkları hayatın boyunca devam ettirmeni diliyoruz. Obez insanların yaşadığı olumsuz tecrübeleri de bize aktarmışsın. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

draw-freehand.png
Yazı ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilir ya da sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Sorulara en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen iletinizi gönderirken dil bilgisi kurallarına özen gösteriniz.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.