fbpx
Kategoriler
Obezite Obezite Eğlence

Pokemon Go ve Obezite (Pokemon Go ile Zayıflama)

Son zamanların çılgınlığı Pokemon Go, obezite ilişkisini inceleyeceğiz. Pokemon Go ile zayıflama, nasıl zayıflanır, obeziteye etkisi nasıl olur, konularını inceleyeceğiz.

Son zamanların çılgınlığı Pokemon Go, obezite ilişkisini inceleyeceğiz. Pokemon Go ile zayıflama, nasıl zayıflanır, obeziteye etkisi nasıl olur, konularını inceleyeceğiz.

Pokemon Go ve Obezite

Oyun şu an Amerika, Avustralya ve bazı Avrupa ülkelerinde yayınlanmış durumda. Çok yakında tüm dünyada aktif hale gelecek. Ancak çeşitli değişiklikler ile Türkiye’de de oyunu oynamak mümkün. Amerika obezite konusunda da lider olduğu için bu oyun ile obezite konusu direkt olarak ilişkindirilmiş durumda. Bunun nedenini anlamak için oyun hakkında biraz bilgi edinmek gerekir.

Oyun gerçek dünyadaki; park, deniz, ırmak, orman, alışveriş merkezleri gibi mekanlarda geçiyor.

Pokemon Go ile Zayıflama

İşin esprisi ise şu, oyunda ilerlemek için gerçekten evden çıkıp dışarıda dolaşmanız gerekiyor. Yeni Pokemonlar bulmanız için oyunda 100 metre ilerlemeniz gerekiyorsa, gerçekte de dışarıda o kadar ilerlemeniz gerekiyor. Bazı Pokemon noktaları da bulunuyor. Birçok oyun bağımlısı sırf bu oyun için dışarı adım atacak. İnsanların sosyalleşmesini de sağlayacak.

Farklı Pokemonlar bulmak için ise insanlar, dağ bayır demeden sürekli olarak yürümek hatta koşmak zorunda kalacaklar. Çok yakında her yerde bu çılgınlığı biz de göreceğiz.

Oyunda aktivite artışı için çeşitli ayrıntılar da mevcut. Özellikleri aktif hale getirmek için belirli mesafeler katedilmek zorunda. Örneğin, bulduğunuz bir yumurtayı kırmak için 2 km, 5 km ya da 10 km yol yürümeniz gerekebiliyor. Kişiler mecburen hareket etmek zorunda kalacaklar.

Ayrıca çocukların evden çok uzaklara gitmeleri de söz konusu olabilir, bu konuda özel dikkat gerekir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Pokemon Go oyunu ile kişilerin evden dışarı çıkması  ve hareket etmeleri, dolayısıyla zayıflayarak obeziteden kurtulmaları çok mümkün görünmekte. Fakat şunu asla unutmayalım ki, yeme düzenimize de ayar vermedikçe kilo kaybı kalıcı olmaz. Sizin bu konudaki fikirlerinizi de merak ediyoruz…

Bir cevap yazın

draw-freehand.png
Yazı ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilir ya da sormak istediğiniz soru varsa aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Sorulara en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen iletinizi gönderirken dil bilgisi kurallarına özen gösteriniz.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.